SuperPowers startuje od zera
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Kalendarium Poprzednich Sesji - Elementarz

Go down 
AutorWiadomość
R
Admin


Liczba postów : 36
Join date : 10/05/2016

PisanieTemat: Kalendarium Poprzednich Sesji - Elementarz   Pią Maj 13, 2016 8:39 pm

Rok 2014: wrzesień - grudzień
Statystycy odnotowują wzrost przestępczości w większych miastach. Niewytłumaczalne zbrodnie takie jak kradzieże bez pozostawionych śladów oraz pożary bez żadnego źródła wzmagają się, więc niektóre komendy policji na całym świecie otrzymują dofinansowanie.

Rok 2015: styczeń - marzec
W internecie pojawiają się amatorskie nagrania przedstawiające ludzi potrafiących latać lub manipulujących ogniem. Większość potraktowane zostaje jako wyjątkowo dobrze zrealizowane efekty specjalne dopóki nie dochodzi do "Pierwszej Bitwy Obdarzonych". Niejaki Terry F. dokonuje zamachu podczas transmitowanych na żywo, marcowych obrad Parlamentu Europejskiego. Zamachowiec przyznaje się przed kamerami do posiadanej mocy, by chwilę później dokonać rzezi za pomocą ognistych mocy. Jeden z oficerów policji - Pablo Q. powstrzymuje go ujawniając własną moc (kontrola wody). Przebieg przesłuchań został utajniony.

Rok 2015: kwiecień
Parlament Europejski jest w rozsypce. Pablo Q. zostaje powołany do organizacji o nazwie "Gildia Obdarzonych". Szybko okazuje się, że wcześniej niestabilny psychicznie Terry F. zmienia nastawienie dzięki mocy innej Obdarzonej - Ursuli K. która według plotek posiada moc kontrolowania psychiki ludzkiej. GO wkrótce rozpoczyna poszukiwania innych Obdarzonych.

Rok 2015: maj
Do GO dołączają nowi członkowie stawiając się do swego rodzaju służby. Ich nazwiska zostają utajnione, a sami posługują się pseudonimami. Rozpoczynają się pierwsze, próbne akcje walki z przestępczością zorganizowaną. Z czasem zostają rozbite pomniejsze mafie, a wśród "podziemia" rozprzestrzenia się strach przed Nadludźmi.

Rok 2015: czerwiec - wrzesień
Kryminalny półświatek odbija piłeczkę tworząc bezimienną organizację i wypowiadając otwartą wojnę Gildii Obdarzonych. Moce takie jak wytwarzanie złota, czy usuwanie innych mocy zaburzają zarówno gospodarkę całego globu jak i równowagę pomiędzy obiema grupami. Ostatecznie większość przestępców zostaje zamknięta w nowo przystosowanym więzieniu: Alcatraz 2.0.

Rok 2015: październik
Działalność GO zostaje zawieszona z powodu odnotowania spadku przestępczości. Według niektórych badań okazuje się, że Nadludzi powstała niecała setka. Wkrótce niektórzy byli członkowie giną w różnych okolicznościach - wysunięte wnioski wskazują na "chorobę po-obdarzeniową".

Rok 2015: listopad - grudzień
Pablo Q. rozpoczyna współpracę z Nadludźmi umiejscowionymi w Alcatraz 2.0. Dzięki nim odkrywa spisek Ursuli K. oraz Terry'ego F. którzy stają się głównymi podejrzanymi o ostatnie zgony. Choroba po-obdarzeniowa zaczyna być traktowana jako mit i kłamstwo. W sylwestra dochodzi do bitwy w Nowym Yorku, a w jej wyniku śmierci Ursuli. Pablo Q. pokonuje osobiście Terry'ego i (jak wspomina w wywiadach) z żalem umieszcza w więzieniu.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Lata 2016 - 2022
Pablo Q. oraz reszta członków GO tworzy "Drugą Gildię". Wspólnie trzymają pieczę nad światem oczyszczonym z Nadludzi i zajmują się badaniami nad mocami (wykorzystując do tego więźniów). Ich działalność powoli przycicha.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Rok 2023: lipiec - październik
Do mediów docierają plotki mówiące o pojawieniu się drugiej generacji Obdarzonych. Organizacja "Druga Gildia" z Pablo Q. na czele rozpoczyna poszukiwania rozsypanych po świecie Nadludzi. Rząd USA oddaje gildii do dyspozycji część Manhattanu oraz spore dofinansowanie. Wykorzystując wszystkie środki powstaje stała siedziba zawierająca laboratoria oraz dzielnicę mieszkalną dla członków i pracowników placówki.
Tymczasem w Rosja oraz Japonia wykorzystują swoich Nadludzkich obywateli umieszczając ich w szeregach wojsk i rozpoczynając pierwsze polityczno-zbrojne konflikty z nadprzyrodzonymi mocami w tle.

Rok 2023: listopad
DG wywołuje skandal przeprowadzając badania na dziecku podejrzewanym o posiadanie mocy. Media stają się bezlitosne dla organizacji, która próbuje zrekompensować rodzinie stratę córki za pomocą pieniędzy.
Rosja ponosi kilka poważnych klęsk walcząc z Azjatami. Grożą Japonii bombą atomową, co czasowo wycisza, ale nieco napina relacje między państwami.

Rok 2023: grudzień
Na Oceanie Spokojnym pojawia się wisząca nad powierzchnią wody wyspa. Zostaje nazwana Atlantydą, a jedyny odnaleziony na niej człowiek okazuje się być Obdarzonym. Mężczyzna w wywiadach opowiada, iż pewnego dnia po prostu obudził się w podwodnym mieście i rozpoczął walkę o przetrwanie przeciwko zamieszkującym je ludności. Nie zdradza więcej szczegółów i trafia do DG.
Japonia ogłasza gotowość do walki z Rosją. Ku zdziwieniu ludności, DG pozostaje neutralne wobec konfliktu.

Rok 2024: styczeń - czerwiec
Kolejni członkowie dołączają do DG. Ich tożsamość pozostaje nieznana. By uprościć pracę, nadane zostają pseudonimy wywodzące się z działania mocy. Organizacja w połowie wiosny zwraca uwagę zwaśnionym państwom gotowość do zatrzymania konfliktu w przypadku wybuchu wojny. Japonia ignoruje ostrzeżenie i nadal deklaruje gotowość do obrony prowokując Rosję. Rząd Rosji wysuwa niemożliwe do spełnienia żądania.

Rok 2024: lipiec
Rosja używa broni nuklearnej by zaatakować Japonię. Jeden z członków DG (i jednocześnie Japończyk) używa mocy do odbicia pocisku w stronę przestrzeni kosmicznej. Dwa oddziały DG wyruszają jako pośrednicy do rządów obu państw by rozpocząć mediację. W Rosji dochodzi do użycia mocy na dowódcy sił zbrojnych, który również okazuje się być Obdarzonym. Dimitr Ilovski znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Prezydent kraju przeprasza wyspiarzy i w ramach rekompensaty zapowiada współpracę.

Rok 2024: sierpień
Zbagatelizowanie niedoszłego konfliktu przez ludzkość umniejsza członkom Drugiej Gildii, którzy przyczynili się do neutralizacji prowodyra. Jedynie węgierskie media naciskają na inne, aby doceniły wysiłek DG. Nasilone są prośby o ich publiczny występ.

Rok 2024: wrzesień
Tylko niecała połowa członków DG ujawnia się na międzynarodowej konferencji. Pojawia się w pełnym uzbrojeniu i opancerzeniu wykonanym przy pomocy najnowszych technologii. Ujawnia się:
♣ Posejdon - Do niedawna mieszkaniec "Atlantydy". Demonstruje kontrolę wody.
♣ Ares - Potrafił przekierować broń nuklearną dzięki zdolnościom kontroli rzeczy związanych z wojną.
♣ Czarodziejka - Kobieta odmówiła zademonstrowania mocy, przyznała się jednak do walki z Dimitrem Ilovskim.
Największą sensację wzbudzają jednak:
♣ Reinformation (Reinformacja) - Mała dziewczynka, na której od niespełna roku przeprowadzane są badania. Nie chce ujawniać mocy.
♣ Pablo Q. - Ogłasza zbliżającą się emeryturę. Prawie 50-latek twierdzi, że wkrótce wybierze nowego przywódcę.

IV kwartał 2024 - III kwartał 2025
Media próbują dowiedzieć się jak najwięcej, jednak Druga Gildia zataja wszystkie swoje akcje oraz plany na przyszłość. Odnotowane są jedynie pojedyncze przypadki walk z buntowniczymi Nadludźmi.

Rok 2025: październik
Pablo Q. po roku od pierwszej konferencji pojawia się na drugiej wraz z jednym ze współpracowników. Przedstawia światu niejaką Chrono [Krono], która ma przejąć po nim rządy w Drugiej Gildii i reprezentować ją.

Rok 2025: listopad - Rok 2026: kwiecień
W Alcatraz 2.0 odbywa się "Wielka Ucieczka". Pod przewodnictwem Terry'ego Fahrenheita wielu więźniów ucieka i korzystając z mocy "rozchodzi się" po świecie. Druga Gildia wzmaga poszukiwania odnajdując ich oddziały w różnych miejscach świata. Na wiosnę przyszłego roku prowodyr Wielkiej Ucieczki zostaje zamknięty przez Chrono w celi wraz z pętlą czasową. Naukowcy Drugiej Gildii proszą jej liderkę o wykorzystanie mocy do ruszenia w czasie do przyszłości. Efekty badań (i czy w ogóle do nich doszło) zostają zatajone.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Lata 2027 - 2033
Działalność Nadludzi uspokaja się, a więc i Druga Gildia powoli rozpoczyna się rozpadać. Większość członków dostaje solidny zastrzyk gotówki i próbują rozpocząć życie od nowa odcinając się od bohaterstwa i służby w obronie świata. Naukowcy twierdzą jednak, że Nadludzie pojawić się mogą raz jeszcze. Gdy zaczyna pojawiać się kolejna generacja, pozostali członkowie DG mobilizują się.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Rok 2034: kwiecień
Wielka Brytania doznaje kryzysu. Niezwykle potężny Obdarzony dokonuje zamachu stanu i dzięki popisowi umiejętności jest w stanie ukoronować sam siebie. Jako król Wielkiej Brytanii wypowiada wojnie całej Europie, a nawet światu. Druga Gildia zbiera kilku nowych, a także starych członków do stoczenia walki z samozwańczym władcą. Szeregi zostają brutalnie przerzedzone do tego stopnia, że organizacja bliska jest rozpadowi. Organizacja wycofuje się.

Rok 2034: maj
Ostatni członkowie DG: Chrono, Ares, Husar oraz Reinformation rozpoczynają trening. Nie spodziewają się jednak bezpośredniego szturmu na bazę, czego wynikiem jest śmierć liderki i całkowity rozpad drużyny. Położenie pozostałych jest nieznane. Niemcy i Francja bojąc się bezwzględności niejakiego Ubera rozpoczyna dobrowolne, powolne transakcje na rzecz Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, Brytyjczycy zupełnie nie odczuli zmiany władzy choć początkowo bali się terroru.

Rok 2034: czerwiec
Ujawnia się Trzecia Gildia, na której czele stoi Husar. Dzięki pomocy nowych członków Uber zostaje pokonany.

Rok 2034: lipiec
Dochodzi do publicznej konferencji Trzeciej Gildii. Husar zadowolony ze zwycięstwa nad Uberem pod wpływem emocji ujawnia swoją tożsamość. Mark Dreistein okazuje się być osobą, która kilka lat temu na Węgrzech przyciskała kolejne media i wykorzystując efekt domina wsławiła Drugą Gildię. Pozostali członkowie pojawiają się w pełnych opancerzeniach nie zdradzając nazwisk:
♣ Bolt - nadprzeciętna szybkość;
♣ Mr. Mime - kopiowanie mocy;
♣ Undead Master - nieznane powiązania ze zmarłymi;
♣ Vector - kontrola wektorów;
♣ Beast - zwierzęce usposobienie;
♣ Mrs. Torch - kontrola ognia;
♣ Fridger "Lodówkarz" - kontrola lodu;
♣ Warp - teleportacja;
♣ Mover - teleportacja;
♣ Ares - kontrola broni;
♣ Reinformation - nadzwyczajna inteligencja
Ostatnim ujawnionym członkiem okazuje się być Uber, który na dobre zmienia definicję "Nadczłowieka". Jego moc w porównaniu z innymi jest jeszcze bardziej potężna, choć jak zauważono miesiąc temu, pokonanie go wraz z powyższym zestawem bohaterów nie było aż tak trudne.
Konferencja zostaje przerwana śmiercią Husara. Na wielkim telebimie pojawia się prosty przekaz od niejakiego "Mordercy", który przedstawia własną moc: Zabijanie słowem. Jak przyznaje, potrzebuje do tego jedynie prawdziwego imienia i nazwiska osoby.

Rok 2034: sierpień-grudzień
Wielki start TG doprowadził do równie wielkiej ciszy. W celu uniknięcia kolejnego morderstwa działania organizacji zostają utajnione. Wiadomo jedynie, że członkowie zajmują się swoimi sprawami, mniej lub bardziej wzajemnie powiązanymi ze sobą. W dzień końca roku przeprowadzona zostaje nieudana prowokacja mająca na celu odnalezienie Mordercy. Fałszywe imię i nazwisko Aresa zostaje ogłoszone światu. Ten niestety, mimo wszystko umiera. Nasuwa się wniosek, że Morderca zabija w inny sposób.

Rok 2035: styczeń
Świat obiega łamiąca wiadomość. Okazuje się, że to Mover był zdrajcą i próbował powoli eliminować kolegów i koleżanki z TG. Ginie z rąk Warpa mimo pomocy Lodówkarza, który "jest znudzony całą sytuacją". Ten ostatni umiera roztopiony przez swoją żonę - Mrs. Torch. Mężczyzna o mocy teleportacji i kobieta o ognistych zdolnościach zmuszeni są do odejścia z TG z powodu swojego zachowania (niedostosowanie się do rozkazów, zabójstwa). Wraz z nimi, niezadowolony z sytuacji, odchodzi Beast.

Rok 2035: luty
W Walentynki dochodzi do Grande Guerra w Lizbonie. Ujawnia się Obdarzony, który ogłasza chęć zniszczenia Trzeciej Gildii. Zaprasza ich do stworzonego za pomocą własnej mocy pałacu, gdzie wszyscy członkowie znikają.

Rok 2035: marzec-sierpień
Nieobecność Trzeciej Gildii powoduje wzrost przestępczości wśród Nadludzi, którzy do tej pory bały się ich interwencji. Szybko rolę TG przejmuje Awaryjny Oddział Memory składający się z Beasta, Mrs. Torch oraz Warpa. To oni pozbywają się kolejnych Obdarzonych będąc ponad prawem.

Rok 2035: wrzesień
Cały australijski kontynent przejawia dziwną aktywność sejsmiczną. Dochodzi do ewakuacji całej ludności. Transmisja nadawana z satelitów ukazała całemu światu rozpadającą się na drobne kawałeczki Australię. Pośrodku chaosu odnalezieni zostają członkowie TG. Szczegóły ich zniknięcia i powrotu są nieznane. Podczas najbliższej konferencji do odpowiedzialność za wydarzenie bierze tylko jeden członek - Uber Infinite, który twierdzi, że osiągnął maksimum swojej mocy. Publicznie przeprasza za rozpad drużyny i oficjalnie ogłasza rozwiązanie Trzeciej Gildii.  Mimo to grozi każdemu "kto może nieść zło", że bez problemu go znajdzie i "wsadzi do kolejnego Alcatraz".

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Lata 2035 - 2040
Okres po rozwiązaniu TG zostaje nazywany "czasem cudów", ponieważ wszelakie katastrofy lotnicze lub ataki terrorystyczne zostają powstrzymane, głównie dzięki ostatniemu działającemu bohaterowi. Uber Infinite zapobiega wszelakim tragicznym wydarzeniom, aż pewnego dnia przed kamerami zdejmuje rękawice i rzuca nimi o ziemię mówiąc, że "czas cudów się skończył".

Lata 2040 - 2043
Wszystko wraca do normy. Obdarzonych nie ma, Gildii nie ma, Awaryjny Oddział Memory już dawno przestał funkcjonować... Przestępczość zdążyła powrócić na swój standardowy poziom, a dawne bazy TG zostają sprzedane różnym organizacjom naukowym. Ludzkość mimo wszystko zaczyna obawiać się i snuć spekulacje czy Nadludzie powrócą.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Rok 2044
Dziś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://rpg-r.forumpl.net
 
Kalendarium Poprzednich Sesji - Elementarz
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
SuperPowers Reboot :: Superpowers 2044 - Archiwum :: Superpowers 2044-
Skocz do: